Viena iš didžiausių vairuotojų “rykščių” yra alkoholis. Jo įtaka vairuotojų darbingumui yra didžiulė ir neginčijama. Išgerta ir nedidelė alkoholio dozė iš organizmo pasišalina tik po 1 val., o jo pėdsakus galima aptikti net ir po kelių savaičių. Šalinant alkoholį iš organizmo, didžiausias krūvis tenka kepenims – jos išskiria apie 90% alkoholio. Nedidelė jo dalis išsiskiria per plaučius, inkstus ir prakaito liaukas. Turi praeiti nemažai laiko, kad išgėrus prablaivėtum. Todėl nei šaltas dušas, nei pasivaikščiojimas gryname ore, nei stiprios juodos kavos puodelis nepagreitins alkoholio pasišalinimo iš organizmo. Išgėrus bokalą alaus, normalus reakcijos laikas nuo 0,8 sekundės gali pailgėti iki 1,5 s., o išgėrus 2 bokalus – iki 2 sekundžių. Išgėrus 400 g. vyno arba 100 g. degtinės, arba 3 bokalus stipraus alaus, organizme vidutiniškai būna viena promilė alkoholio.

0,2 – 0,5 promilės – susilpnėja gebėjimas matyti ir tiksliai nustatyti atstumą iki judančių šviesų, įvertinti atstumą, atsiranda tendencija rizikuoti;

0,5 – 0,8 promilės – susilpnėja akių prisitaikymas prie šviesų, susilpnėja jautrumas raudonai šviesai, taip pat susiplnėja dėmesio koncentracija ir koordinacija;

0,8 – 1,2 promilės – euforija, galimybių pervertinimas, periferinis matymas (tunelio regėjimas), dar labiau susilpnėja akių adaptacija į šviesą, kliūčių, gedimų suvokimas bei situacijos vertinimo gebėjimas;

virš 1,2 promilių – visiškas nesugebėjimas vairuoti: pavojingas vairavimas, orientacijos problemos, klaidingi manevrai – greičio didinimas vietoje stabdymo.

wp theme by jazzsurf.com

Leave Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit