„Į egzaminą turi eiti užtikrintas: tikrai neverta švaistyti jėgų, jei dar nesijauti pasiruošęs. Kodėl? Manau, kad, jei nesi užtikrintas savo gebėjimais, greičiausiai egzamino neišlaikysi – tada krenta savivertė, o tai gali neigiamai paveikti psichologiškai ir kiti bandymai bus daug sudėtingesni“, – tokiais žodžiais savo sėkmės formulės dalybas pradeda Emilija.

Mūsų mokinė savo įspūdžiais ir, kaip pati teigia, „ilgu keliu“ link įgytos teisės vairuoti dalijosi praėjus keletai valandų po egzamino VĮ „Regitra“. Galbūt todėl pokalbio metu ore tvyrojo puiki nuotaika. Emilija tarp mokymosi dalių darė pertraukas, tačiau seniai išklausytas teorijos kursas neliko užmarštyje: „Visų mokymų metu jaučiau, jog mokytojas Antanas yra geranoriškas žmogus, niekada nebuvo baisu klausti to, kas neaišku. Iš tikro savarankiškai spręsti bilietus buvo sunku, nes dažnai neužtekdavo kantrybės, tačiau jo klausytis labai patiko“. Mūsų mokinė teorijos egzaminą išlaikė pimu bandymu ir šis etapas jai nepasirodė sunkus. Šiek tiek kitokie jausmai aplankė atėjus praktinei daliai…

Emilija niekada iki tol nebuvo vairavusi automobilio, tad pažintis buvo pirma ir, natūralu, – kelianti jaudulį: „Niekada nebuvau sėdėjusi prie automobilio vairo, tad ta nežinomybė labiausiai ir baugino“. Mergina mano, jog su baimėmis atsisveikinti padėjo anksti pradėtas važiavimas mieste: „Aš labai dėkinga instruktoriui, kad anksti pradėjom važiuoti į miestą. Manau, tai pats geriausias mokymosi būdas, gera praktika „persilaužymui“: kai gauni šiek tiek įtampos ir streso – labiau susikaupi, dėl to geriau mokaisi“. Emilija teigia, jog mokymosi metu sunkiausia buvo paskirstyti dėmesį: automobilio valdymas, kelio ženklai, pėstieji, greitas sprendimų priėmimas: „Nors išmokau vairuoti automobilį su mechanine pavarų dėže, tačiau, tam, kad galėčiau visą dėmesį skirti eismui, o ne automobilio valdymui, ketinu įsigyti su automatine pavarų dėže“.

Mergina, paklausta apie ją mokiusį instruktorių Ramūną, negaili gražių žodžių: „Instruktorius labai kantrus žmogus – mokant mane tos kantrybės labai reikėjo: jei tik suklysdavau – pasimesdavau ir pradėdavau daryti „nesąmones“. Ramūnas niekada nepasidavė tai panikai, niekada nėra bent šiek tiek balso pakėlęs, visada išliko ramus ir racionalus. Taip pat labai patiko, jog tinkamai vertino mano gebėjimus: kol matė, kad aš neišlaikysiu egzamino – negaišino mano laiko, mano pinigų ir jokių vilčių nesuteikė, nes tikrai po 15 pamokų dar nebuvau pasiruošusi“.

Emilija teigia, jog prieš egzaminą VĮ „Regitra“ jaudulio nejautė: „Gyvenime egzaminų jau buvo ne vienas, turbūt dėl to ir nesijaudinau“. Ketinantiems laikyti egzaminą, mergina pataria „jaustis užtikrintam savo įgūdžiais. Taip pat manau, jog svarbu ir egzamino laikymo valanda, pavyzdžiui, aš pasirinkau laikyti šeštadienį, tad eismas buvo neintensyvus, na, o jei pasirenki laikyti darbo dienos popietę, gal ir apsisunkini egzaminą. Taip pat patariu negerti raminamųjų, nes neaišku kaip po to su reakcija bus”, – nusišypso mergina 🙂

wp theme by jazzsurf.com

Leave Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit