„Mano šeimoje visi vairuotojo pažymėjimą turi nuo 18 metų, tad įgyti teisę vairuoti buvo tarsi privalomas ir natūralus dalykas. Gal dėl to prieš pradedant vairuoti neturėjau jokių baimių, galvojau „viską greit išsilaikysiu ir viskas“, – taip pokalbį apie kelionę link vairuotojo pažymėjimo pradedame su mokiniu Tautvydu.

Paprašius įvardinti sunkiausią kliūtį įveikiant kelią link vairuotojo pažymėjimo, Tautvydas nedvejodamas atsako – teorija: „Teorijos mokiausi pas mokytoją Rimą, labai patiko, jog mokytoja išskirdavo svarbiausius dalykus, skatindavo juos pasižymėti. Sprendžiant testus, galėdavau konsultuotis ir visada sulaukdavau išsamaus paaiškinimo. Bet apskritai galiu pasakyti vieną – teorijos visų pirma reikia mokytis pačiam. Kiek įdėsi į tai pastangų, toks ir bus rezultatas“. VĮ „Regitroje“ teorijos egzaminą Tautvydas išlaikė iš antro karto, tad spėjo susiformuoti nuomonę ir apie egzamino metu pateikiamus klausimus: „Klausimai VĮ „Regitroje“ pateikti keistai: paties klausimo sandara „sukta“, klausiama per aplinkui. Tad gali pasirodyti, jog klausimai daug lengvesni nei sprendžiant testus mokykloje, bet iš tiesų tas klausimų „suktumas“ gali pakišti koją, mane šiek tiek nervino, kad neklausiama apie patį vairavimą, tarkim sankryžas“.

Mokydamasis teoriją, Tautvydas lygiagrečiai pradėjo ir praktinį mokymą, čia jam, kaip pats sako – buvo daug lengviau: „Mokiausi vairuoti su instruktoriu Ramūnu, labai džiaugiuosi, jog pakliuvo toks pat ramus žmogus kaip ir aš, apskritai jo mokymą vertinu labai gerai. Labiausiai patiko mokymo metodika: nepasakodavo kažkokių nereikalingų dalykų, jei padarydavau klaidą, sustodavome ir viską ramiai paaiškindavo. Prisimenu, kad viduryje praktikos vis dar nerodydavau kas kart posūkių, tad Ramūnas sugalvojo, jog už kiekvieną neparodytą posūkį pradės rinkti po 50 centų. Ir visai motyvavo, nes po šito susitarimo, posūkio nebeparodžiau mažiau kartų ir…labai gerai, kad vis gi susimokėti nereikėjo 😀 “.

Mokinys teigia, jog sunkiausia, mokantis vairuoti, buvo įprasti laiku atleisti sankabą: „Visada laikydavau nuspaudęs, kol sugalvodavau ką daryti. Man atrodė, kad nuspaudus sankabą, gali pasirinkti ką daryti, pavyzdžiui, jei užsidegė žalias – jungi bėgį ir važiuoji toliau“.

Tautvydas egzaminą VĮ „Regitroje“ išlaikė iš pirmo karto, jo metu padarė tik kelias nekritines klaidas: „Egzamino dieną nuo ryto jaučiau jaudulį, bet stengiausi ignoruoti mintis – nukreipdamas jas kur nors kitus. Tačiau, kai egzaminuotojas pasakė „pradedame egzaminą“, praėjus 30 sekundžių užgesau, tad jaudulys tikrai veikia. Apskritai sunkiausia egzamino metu yra susitvarkyti su jauduliu, nes kol su juo nesusitvarkai, negali susitelkti į vairavimą“.

Tautvydo patarimas pradėjusiam ar besiruošiančiam pradėti kelionę link vairuotojo pažymėjimo: „Darykite viską kuo greičiau, nedarykite jokių pertraukų. Ypač tarp teorijos“.

wp theme by jazzsurf.com